👈 فروشگاه فایل 👉

بررسی رويكردهاي قومي و امنيت جمهوري اسلامي

ارتباط با ما

... دانلود ...

بررسی رويكردهاي قومي و امنيت جمهوري اسلامي

بررسی کامل رويكردهاي قومي و امنيت جمهوري اسلامي

دارای 49 صفحه و با فرمت word و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ و کنفرانس می باشد.

فرمت فایل:  word

تعداد صفحات:  49 صفحه

آماده: برای ارائه ، چاپ و کنفرانس میباشد

قسمتی از متن تحقیق::

رويكردهاي قومي و امنيت جمهوري اسلامي

فهرست مطالب

چكيده   

مقدمه   

سوال اصلي   

سوال فرعي   

فرضيات   

روش تحقيق   

مفاهيم و اصطلاحات   

علل انتخاب موضوع   

چهارچوب تئوريك   

تعريف قوم و ملت   

تفاوت ملت و قوم   

قومتها و دولتها   

شكافهاي اجتماعي و قوميت   

عوامل تشديد كننده شكافهاي قومي   

نظريات مربوط به بسيج قوي   

نظريات مربوط به همگرايي و وحدت سياسي   

قومت ها در ايران   

قوم ترك يا آذري   

قوم كرد   

قوم بلوچ   

قوم عرب   

قوم تركمن   

قوم لر   

قوميت ها و تهديد امنيت ايران   

فرآيند شكل گيري تهديد   

رابطه امنيت و تهديد   

امنيت و امنيت ملي   

قوميت ها و تهديد امنيت ملي ايران   

افزايش هزينه ها در مناطق قومي نشين   

شيوه هاي حل و فصل منازعات قومي   

راهكارهاي پيشنهادي مديريت قومي   

نتيجه گيري و پيشنهادات   

منابع و ماخذ   

چكيده

قوم يا قوميت در انگليسي از واژه Ethnie مشتق شده و در زبان يوناني Ethnos به مردماني اطلاق مي شود كه بيش از پيدايش دولتهاي تك شهري بصورت عشيره اي يا قبيله اي زندگي مي كردند. ويژگيهاي قوم و ملت تقريباً يكسان هستند كه پيوندهاي خويشي در اقوام قويتر از ملت است و علاوه بر اين ملت به دنبال حاكميت سياسي است تفاوت اساسي بين ملت و قوميت بوجود آمدن دولت ملي مي باشد. يكي از عوامل تشديد كننده شكافهاي قومي زبان مي باشد كه اين تميز قومي و به تعبير جان اقوام است. مذهب يكي ديگر از عوامل تشديد كننده گرايشات قومي است نخبگان سياسي تاثير زيادي در ناسيوناليسم منفي و كاذب قومي دارند. بي اعتيادي به نارضايتي اقتصادي و سياسي زمينه اعتراض وشورش را به همراه خواهد داشت و نظريات مختلف نيز در اين زمينه قابل توجه است.

رابطه جودري ميان امنيت و تهويه مورد توجه قرار گرفته است و نيز به اين امر كه چه شيوه هايي براي حل و فصل نازمات قومي بكار گرفته مي شد. و چندين راپيشنهادي براي مديريت قومي در نظر گرفته شده است كه مفصل در مورد آن اشاره مي گردد.

مقدمه:

امروزه امنيت بعنوان اصلي ترين شاخص و عنصر رشد تعالي يك جامعه تلقي مي‌گردد امنيت نيز بدون وجود انسجام و وحدت سياسي تامين نمي گردد، به علاوه چگونگي دست يابي به انجام و وحدت سياسي نيز وابستگي شديدي به مديريت سياسي جامعه دارد، قوميت در دنياي امروز بعنوان متغيري تقريباً مفار با انجام و وحدت و بدين دليل تهديد كننده امنيت مطرح مي گردد. جمهوري اسلامي ايران بعنوان كشوري كه در جرگه كشورهاي كثير القوم قرار گرفته است شايد حادترين شرايط و معضلات امنيتي نهفته قومي را در ميان اين كشورها دارا باشد. آنچه ايران را از ساير كشورهاي كثير القوم متمايز مي نمايد استقرار اقوام در حاشيه و نوار مرزي كشور و نيز همسايگي هر يك از آنها با اكثريت قومي آن سوي مرز است.

در چنين شرايطي بسترسازي لازم براي ايجاد و انسجام يكپارچگي و وحدت بين اقوام مستلزم تلاش پيگير و برنامه ريزي ويژه اي مي باشد كه مديريت سياسي كشور مي‌بايستي براي دست يابي به آن اهتمام جدي ورزد تبيين چگونگي تهديد امنيت ملي از ناحيه قوميتها، معرفي اقوام ايراني و در نهايت راه كارهاي حل منازعات قومي عمده‌‌ترين مسايلي هستندكه در اين نوشتار بدانها پرداخته خواهد شد.

👇محصولات تصادفی👇

چگونه توانستم مشکل دیر آمدن به کلاس آرمیتا دانش آموز پایه دوم را از بین ببرم ؟ پاورپوینت با موضوع مصرف انرژی در ساختمان كودكياري ( نگهداري كودك ) اقتصاد روستایی 6 فایل ورد پرسشنامه ادراک از خدا